Wycieczka klas I-III.

Dnia 06.10.2016 r. klasy I ,II i III wybrały się  z wychowawczyniami, p. Grażyną Serwińską i p. Alicją Butyłkin na wycieczkę do Suwałk. Dzieci odwiedziły  m. in. bibliotekę. W bibliotece zapoznały się z nowym rodzajem japońskiego teatrzyku kamishibai, coraz bardziej rozpowszechnionego w naszym kraju. Aktywnie uczestniczyły we wspólnym czytaniu tekstów do przedstawienia, propagując w ten sposób zainicjowaną w naszej szkole akcję głośnego czytania. Zwiedziły poszczególne pomieszczenia w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej (wypożyczalnie książek, czytelnie czasopism, czytelnie książek). Celem wizyty było zachęcenie dzieci do wypożyczania i czytania książeczek.

        Następnym miejscem, które odwiedziły była Piekarnia Cymes w Suwałkach.Tutaj dzieci zapoznały się z pracą piekarza, zobaczyły kolejne etapy wypieku pieczywa „od ziarenka do bochenka”. Pracownica piekarni w ciekawy sposób o tym opowiadała i pokazywała kolejne stanowiska, przy których wykonywano różne czynności, a finałem było upieczone pachnące pieczywo. Na koniec dzieci zaproszone zostały na świeże ciasteczka i bułeczki.

        Ostatnim miejscem, które zobaczyły była poczta. Tutaj przechodząc od okienka do okienka obserwowały pracę urzędników, zdobyły wiedzę jakie sprawy można załatwić na poczcie.  Do szkoły dzieci wróciły pełne wrażeń i nowych wiadomości na temat pracy ludzi w różnych zawodach.

Opracowała :   Alicja Butyłkin

Poznajemy różne zawody.