Miejskie Igrzyska Dzieci szczeblu Półfinału Wojewódzkiego

W dniu 21.11.2020 r. odbyły się Igrzyska Dzieci (rocznik 2008 i młodsi) w szachach drużynowych w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego na szczeblu Półfinału Wojewódzkiego. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem Naszej Szkoły przed SP nr 11 oraz SP nr 10. Pierwsze dwie ekipy uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego, który zaplanowany jest za dwa tygodnie. Skład osobowy drużyny: Hania Butkiewicz, Kacper Boguszewski, Janek Butkiewicz oraz Dorian Sawicki. Gratulacje! Trzymamy kciuki  – za  Finał Wojewódzki.

Zwycięstwem uczniów z SP w Nowej Wsi zakończył się rozegrany w SP 11 w Suwałkach Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Szachach. Wicemistrzostwo dla SP 11, a brązowe medale dla SP10.

Zawody przebiegały pod dyktando jednej szkoły z gminy Suwałki, czyli SP Nowa Wieś. Drużyna w składzie: Dorian Sawicki, Jan Butkiewicz, Kacper Boguszewski oraz Hania Butkiewicz wygrała oba mecze i zajęła I miejsce.

Drugie miejsce „wyszarpała” SP nr 11 Suwałki w składzie: Szymon Wawrukiewicz, Piotr Iracki, Mikołaj Gugała i Kinga Gładyszewska, a trzecie miejsce młoda i ambitna drużyna z SP nr 10 Suwałki: Mateusz Wasilewski, Przemek Doszuta, Wojtek Doszuta, Wiktoria Bitowska.

Podczas zawodów były rozdane nagrody za internetowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej Miasta Suwałki dofinansowane przez Miasto Suwałki.
Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach. Sędziami turnieju byli: Paweł Jaroch i Anna Kosakowska-Jaroch.

https://www.suwalki24.pl/article/2,szachisci-z-sp-w-nowej-wsi-mistrzami-grupy-polnocnej-foto?fbclid=IwAR3VFENuVMq6xjAxorLrmw1ccyW90uNwMuSfKm2MMR9FEJo9KATAyCb9X9M#