Nagrody za osiągnięcia sportowe

Coroczne nagrody za osiągnięcia sportowe oraz za działalność na rzecz rozwoju sportu w Gminie Suwałki wręczyli dziś Zbigniew Mackiewicz, Wójt Gminy Suwałki oraz Marek Jeromin, Przewodniczący Rady Gminy. W tym roku, za wysokie wyniki sportowe, samorząd wyróżnił 16 sportowców. Święcą triumfy w takich dyscyplinach, jak siatkówka, żeglarstwo, karate, tenis stołowy, piłka siatkowa, lekkoatletyka oraz szachy. Nagrody za wysokie wyniki podopiecznych otrzymało również trzech trenerów za wkład w rozwój sportu w Gminie Suwałki.

– Nasi uczniowie i młodzi mieszkańcy reprezentują gminę na zawodach wojewódzkich, krajowych, czasami nawet międzynarodowych. Nie zawsze uczą się w naszych szkołach, ale mieszkają na naszym terenie i promują gminę. Chcemy im za to podziękować. Pamiętamy też o trenerach i działaczach, bo bez ich pracy nie byłoby sukcesów zawodników – mówił podczas uroczystości wójt.
Nagrodzeni w kategorii szachy:
1. Dorian Sawicki – I miejsce w IV Międzynarodowym Memioriale im. Ireny Warakomskiej
2. Kacper Boguszewski
3. Jan Butkiewicz
4. Hanna Butkiewicz
Wszyscy nagrodzeni to uczniowie Szkoły Podst. im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi w Nowej Wsi. Jako drużyna zdobyli I miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w klasyfikacji zespołowej. O nagrody wnioskowała pani Alicja Rawa – Cimochowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.