Kadra pedagogiczna 2022/2023

Dobra szkoła – to przede wszystkim mądra szkoła. Niechaj w pracy wychowawczej wszyscy zaangażowani w nią ludzie poczują się związani najpiękniejszym zadaniem – cierpliwego i pełnego spokojnej mądrości ukazywania dojrzewającym ludziom jak być człowiekiem naprawdę…”

      Ks. Karol Wojtyła 30.09.1970 r.

       Kadra pedagogiczna to jeden z wielu naszych atutów. Dobór odpowiedniej kadry pedagogicznej to najważniejsza sprawa w organizacji szkoły. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają wymagane przez MEN kwalifikacje zawodowe niezbędne do pracy w publicznej szkole podstawowej.

      Dobry nauczyciel szkoły to przede wszystkim wartościowy człowiek, który mądrze towarzyszy swoim wychowankom każdego dnia. Poziom wypracowują pełni zapału i kompetentni ludzie, którzy będą realizować program w kreatywny sposób. Nasza kadra pedagogiczna realizuje misję szkoły, przygotuje młodych ludzi   do życia we współczesnym świecie, wprowadza uczniów w świat pełen sukcesów i radości, ale też wszelkimi sposobami wspomaga dzieci z trudnościami rozwojowymi.                                                                   

mgr Alicja Rawa-Cimochowska – dyrektor szkoły, nauczycielka matematyki

Jestem nauczycielem dyplomowanym z trzydziestoletnim stażem pracy pedagogicznej, a od 15 lat Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi.

mgr Magdalena Mackiewicz– nauczyciel dyplomowany, ukończone studia to: filologia polska, studia podyplomowe: historia, wiedza o społeczeństwie, wychowanie do życia w rodzinie, edukacja dla bezpieczeństwa. Moją pasją jest literatura, szczególnie fantastyka;) i historia sztuki. Cechuje mnie ogromna ciekawość ludzi i świata. Wierzę w „magiczną” moc rozmowy i cierpliwego słuchania.

 

mgr Jolanta Zimnicka – Z wykształcenia jestem teologiem, ukończyłam Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa, doradztwa zawodowego i wychowania przedszkolnego.  Pracuję w szkole w Nowej Wsi od 2006 roku; jestem nauczycielem religii, doradztwa zawodowego, biblioteki oraz świetlicy. Moja pasja to czytanie książek, muzyka, spacery na łonie przyrody. Życiowe motto: „być jak lipy szelest…”

mgr Kamila Oponowicz – nauczycielka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopeda, terapeuta pedagogiczny, terapeuta SI, certyfikowany terapeuta ręki, przyszły trener Sensoplastyki®. „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia i ciężko na nie pracują” – to sformułowanie idealnie odzwierciedla moją osobowość. Uwielbiam poszerzać swoje horyzonty myślowe, przekraczać własne granice i rozmawiać z ludźmi. Uważam że cechuje mnie empatia, otwartość oraz pracowitość. Zależy mi na wszechstronnym rozwoju dzieci, które trafiają pod moje skrzydła. Prywatnie szczęśliwa żona i mama.

mgr Jarosław Ołów, nauczyciel dyplomowany. Absolwent Akademii Teologii Katolickiej w  Warszawie  oraz  Uniwersytetu Warszawskiego  wydział  Geografii  i  Studiów  Regionalnych, egzaminator egzaminu  maturalnego  z  geografii,  instruktor  i   sędzia   szachowy,  pilot wycieczek.  Różnorodność  zainteresowań.  Pozytywne  odniesienie  do życia, optymizm.

 

mgr Agata Wasilewska – Pochodzę z Wielkopolski, jestem nauczycielem kontraktowym, matematykiem, informatykiem i muzykiem, gordonowcem. Studia wyższe ukończyłam na Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, natomiast jako muzyk przez 12 lat kształciłam umiejętność gry na skrzypcach w Zespole Szkół Muzycznych w Pile. Jako pedagog staram się holistycznie podchodzić do każdego ucznia. Lubię aktywnie spędzać czas – dalekie podróże, jazda na rowerze, piesze wędrówki. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama Zosi i Marysi. Moja myśl przewodnia: „Być dobrym jak chleb”.

mgr Edyta Ulikowska– Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Ukończyłam studia na specjalności nauczanie zintegrowane z wychowaniem przedszkolnym, a także psychopedagogika. Systematycznie wzbogacam swoją wiedzę poprzez udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i warsztatach. W pracy z dziećmi kieruje się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Staram się odkrywać indywidualne uzdolnienia dzieci. Praca z dziećmi daje mi satysfakcję, jest wielkim wyzwaniem a przede wszystkim moją pasją, która daje mi ogromną radość.

mgr Anna Klimaszewska – Studia wyższe ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2019r jestem trenerem 1 st. zajęć marki Sensoplastyka®. W przyszłości oligofrenopedagog. Lubię stosować nowoczesne technologie na prowadzonych przeze mnie lekcjach. Staram się, aby były kreatywne i motywowały uczniów do zdobywania wiedzy, dlatego stale się dokształcam. Każda lekcja to dla mnie wyzwanie, przełamywanie stereotypów oraz okazja do budowania dobrych relacji uczeń-nauczyciel.

mgr Alicja Butyłkin –  edukacja wczesnoszkolna

mgr Grażyna Szerwińska – edukacja wczesnoszkolna

mgr Marcin Czyżyk –wychowanie fizyczne, technika, plastyka, świetlica 

mgr Grażyna Żukowska – biologia, chemia,

mgr Elżbieta Makarewicz – muzyka, przyroda

mgr Beata Zajączkowska – język niemiecki,

mgr Agnieszka Żynda – język angielski

mgr Iwona Godlewska -Bigielis –  fizyka

mgr Henryka Skowina – pedagog specjalny

mgr Marta Danielczyk – nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne

mgr Magdalena Siwko – nauczyciel rewalidacji

mgr Ewa Olisiejko – psycholog

 

 

 

 

 

 

Kadra pedagogiczna