PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

22 marca 2016 r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna uroczystość  związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny ph.: ” Z wiosną po zdrowie”.
I część imprezy poświęcona była tradycji związanej z pożegnaniem zimy. Uczniowie klas młodszych  przedstawili krótką inscenizację ” Powitanie wiosny”, a następnie wszyscy z Marzanną wyruszyli  barwnym korowodem na wieś, aby ogłosić, że to już koniec zimy i nadeszła wiosna. Na zakończenie Marzanna została pożegnana. Dzieci szukały też oznak wiosny. Widzieliśmy i słyszeliśmy śpiewającego nad polami skowronka, a w szkolnym ogródku kwitł przebiśnieg.
II część imprezy ma charakter zdrowotny. Jej celem jest upowszechnianie zdrowego stylu życia, kształtowanie świadomości prozdrowotnej uczniów oraz postaw sprzyjających zdrowemu stylowi życia. Uczniowie klas starszych zaprezentowali inscenizację pt. „Żyj zdrowo”, zapoznali się z nową piramidą żywieniową, a następnie wspólnie w klasach przygotowali zdrowy stół: „Mleczny”, „Wiejski”, „Egzotyczny”, „Witaminowy”  i „Warzywny”. Wypełniając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, że podstawą piramidy żywieniowej jest ruch, uczniowie korzystali ze szkolnej siłowni i pod okiem nauczyciela w – fu wykonywali różnorodne ćwiczenia.  Uczniowie prezentowali swoje stoły poprzez wiersze, okrzyki i rymowanki. Pomysły uczniów były wyśmienite. Potrawy, które znalazły się na stołach były przede wszystkim zdrowe, ale też kolorowe, ładne i pomysłowe. Wspólna degustacja była wspaniałym czasem na pochwały dla wszystkich – również wychowawców.

 Opracowała: Małgorzata Tomkiewicz- nauczycielka przyrody