Święto Szkoły – 20.10.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania jan paweł II„Szukałem Was, a teraz przyszliście do mnie..”

Każde święto naszej szkoły, noszącej imię Papieża Jana Pawła II, to przychodzenie do tego Wielkiego Człowieka, to chwile zadumy nad tym, kim był i czego nauczał. Naszą szkolną uroczystość obchodzimy co roku w październiku, w rocznicę nadania szkole imienia Papieża Jana Pawła II oraz prawa posiadania sztandaru. Pierwsze takie święto miało miejsce 14 października 1999 roku.

Święto Szkoły rozpoczęliśmy uroczystym apelem, w czasie którego przypomnieliśmy historię naszej szkoły, wyjątkową postać Patrona, zaśpiewaliśmy jego ulubioną pieśń „Barkę”. Po apelu uczniowie i nauczyciele wzięli udział w konkursach i pogadankach związanych z Janem Pawłem II.

„Żywy pomnik…”

Przy okazji Święta Szkoły odbyło się odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowego kamienia przy „Dębie Papieskim”, przywiezionym z Wadowic i zasadzonym przy szkole dziesięć lat temu. Dąb rośnie w szkolnym ogródku i jest jakby „żywym pomnikiem” dla Papieża Jana Pawła II. Pragniemy w tym miejscu podziękować Panu Cezaremu Puczyłowskiemu z Krasnopola, który wykonał pamiątkowy obelisk, nie biorąc od nas opłaty, prosząc przy tym, aby zebrane pieniądze przeznaczyć na cel charytatywny. Tak też uczynimy.

Obok kamienia zakopaliśmy „kapsułę czasu”, jako nasz ślad przeznaczony dla tych, którzy będą po nas. Do kapsuły włożyliśmy list adresowany do przyszłych uczniów i nauczycieli, krótką historię szkoły, zdjęcia z naszego codziennego szkolnego życia, wiersz dedykowany św. Janowi Pawłowi II, dwie monety: jedną z 2016 roku i drugą upamiętniającą pontyfikat Papieża Polaka.

Uroczystość poprowadziła pani dyrektor  Alicja Rawa-Cimochowska, a udział wzięli zaproszeni goście: sekretarz Gminy Suwałki, pan Zbigniew Mackiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Beata Kożuchowska, przedstawiciele mediów suwalskich, rodzice uczniów, mieszkańcy wsi, nauczyciele i pracownicy szkoły. Poświęcenia obelisku dokonał ksiądz proboszcz, Tadeusz Antonowicz.

Na zakończenie odbyła się w szkole uroczysta Msza Święta w intencji szkolnej społeczności. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie.

Oprac. Jolanta Zimnicka

Relacja z naszego święta w mediach:

Suwałki24.pl : http://www.suwalki24.pl/article/1,kapsula_czasu_i_uroczyste_odsloniecie_kamienia_swieto_szkoly_w_nowej_wsi_wideo

SuwalKing.pl : http://www.suwalking.pl/News,single,pamiatkowy-kamien-i-kapsula-czasu-swieto-sp-im-papieza-jpii-w-nowej-wsi?id=2275