Szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”

Szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem jej wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji kreatywnych i technicznych.

W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30 000,00 złotych bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Za otrzymane środki  zakupiliśmy: drukarkę 3D wraz z akcesoriami, bazę modeli, oprogramowanie wraz z warsztatem wdrożeniowym, filamenty, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, lutownice- stację lutowniczą, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania wraz z akcesoriami plus obiektyw, statywy z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, mikroport.

Sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać się w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych oraz w innych formach rozwijania umiejętności.